stop
P1040304.jpg

Vítáme Vás na stránkách Řevnických vodních skautů.

Jsme součástí skautského střediska "LESNÍ MOUDROST Dobřichovice". V Řevnicích jsme rozděleni do dvou oddílů, které jsou na rozdíl od ostatních oddílů střediska vodní, tedy vodácké. Do oddílu Bobříci chodí světlušky (žabičky) a vlčata ve věkovém rozmezí 6 až 10 let. Do oddílu Bobři chodí skautky a skauti ve věkovém rozmezí 11 až 16 let.

Schůzky

Bobříci

22.2.19
schůzka
Od:17:00 do: 19:00
Sraz:u klubovny
S sebou: povinné věci, baterku

Výpravy a Akce

Bobříci 9.3.2019

Výlet - Svatý Jan pod Skalou
V sobotu 9.3.2019 jdeme na výpravu, naším cílem bude Svatý Jan pod Skalou.

Sraz je ráno v 9:00hod na nádraží v Řevnicích, odjezd vlaku 9:23 hod, přijďte včas, na nikoho nečekáme.

Každý si kupte dvě jízdenky PID, jednu třípásmovou (děti od 6 do 15 let za 12,-Kč) a jednu dvou pásmovou (děti od 6 do 15 let za 9,-Kč)

S sebou:
- jídlo a pití na celý den, (oheň dělat nebudeme)
- oblečení do přírody
- šátek na hry
- papírový míček

Konec bude kolem 17:00 hod na nádraží.
Ahoj Zip

Všechny oddíly 18.4.–22.4.2019

Velikonoční akce - Hodonín
O letošních velikonočních prázdninách 18.4.–22.4.2019 se vypravíme do Jihomoravského kraje, na hranice mezi Moravou a Slovenskem. Bydlet budeme v rodném městě prvního Československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka v Hodoníně, odkud budeme podnikat výlety do okolí.
Společně s náma pojedou i Rysové z Dobřichovic

Čeká nás hrkání po (dědině), s našimi hostiteli (místními skauty) projdeme malou obcí Lužice - Těšické búdy a vyzkoušíme si starodávný velikonoční zvyk, kdy místo zvonů které v době velikonočních svátků podle legendy odlétají do Říma, prochází děti všechny domy a v určitých časech řehtají, hrkají a dělají velký rámus.
Dále nás čeká prohlídka Starého kvartýru, prohlídka Těšických búd s povídáním o vinařství. Těšit se můžete také na projížďku na pramicích po zámecké Dyji a po Baťově kanále, kde je spousty zdymadel a krásných přístavů, Lednický zámek], Minaret, Janův hrad, prohlídku skanzenu Strážnice. Samozřejmě nezapomeneme na velikonoční program, čekají nás malé dílničky barvení vajíček, pletení malých pomlázek a jedné velké pomlázky 3-4m dlouhé které se na jižní Moravě říká kocar, těšte se, bude to super!

Cena akce je stanovena na 1 200,-Kč na osobu – poplatek je nutné zaplatit do úterý 5.4.2019 na účet střediska vedený u FIO banky číslo účtu: 2701395366 kód banky: 2010, do zprávy pro příjemce napište velikonoce a vaše příjmení.
Zaplatit lze také hotově svému vedoucímu do stejného data.

Sejdeme se ve čtvrtek 18.4. ve 12:00 na nádraží v Řevnicích.

S sebou: kroj (zabalený v batohu), krojové triko (to si vezměte na sebe spolu s krojovým šátkem), jídlo a pití na cestu a večer (do Hodonína je cesta dlouhá a večeře je z vlastních zásob), dostatek oblečení na všechny naše aktivity - nezapomeňte že budeme jezdit na vodě, takže věci a boty na vodu spolu s náhradním oblečením je nutnost, (připomínám, že boty na vodu musí pevně držet na noze). Vesty, pádla a lodě dovezeme do Hodonína centrálně, přilbu si brát nemusíte.
Déle si vezměte hygienické potřeby, spodní prádlo, ponožky, ručník (stačí malý), plavky (v případě špatného počasí půjdeme do bazénu), povinné věci, zavírací nůž, šátek na hry, spacák a karimatku, převlečení na spaní, pořádné boty, bačkory, pláštěnku, batůžek na celodenní výlety, krabičku na svačinu, láhev na pití, ešus, lžíci, hrneček, baterku, kopii kartičky zdravotní pojišťovny a mašle na pomlázku.

Co nebudete mít na sobě, si úhledně zabalte do jednoho batohu, který unesete, nepojedeme jen vlakem, půjdeme také kousek pěšky a každý si svůj batoh do klubovny ponese sám.

Pokud máte nějakou hru, kterou lze hrát ve vlaku, tak jí přibalte s sebou.

Předpokládaný návrat je v pondělí 22.4. v 17.23 na nádraží v Řevnicích.

Zip, Věšák, Šimon, Anička, Majda, Klárka a Aďa


Akce je jen pro přihlášené, přihlásit se můžete do 5.4.2019 po tomto datu se lze přihlásit už pouze jako náhradník. Přihlášku dostanete na schůzce, případně si jí můžete stáhnout zde.

Zpravodaj

Brzy budeme mít nové stránky

Nejpozději do konce března musíme, přejít na nové stánky. Současné stránky používáme od roku 2011. Bohužel jsou provozovány na serveru, který bude vypnut a přestěhování na nový server není technicky reálné.

Nové stránky budou mít nový vzhled a budou celkově modernější. nebojte se adresa stránek se nezmění.

Než současné stránky zmizí v propadlišti dějin, můžete navštívit archivy a zavzpomínat co se za roky provozu stránek událo. Archiv akcíarchiv zpravodaje.


Vzhled Jaro,Léto,Podzim,Zima
Plán akcí II pololetí - Bobříci

Únor:
- 1.2. schůzka není - prázdniny
- 8.2. schůzka
- 9.2. výprava za kulturou
- 15.2. schůzka
- 22.2. schůzka

Březen:
- 1.3. schůzka není – prázdniny
- 8.3. schůzka
- 9.3. výlet
- 15.3. schůzka
- 22.3. schůzka
- 29.3. schůzka
- 30.3. středisková akce – velká středisková hra

Duben:
- 5.4. schůzka
- 6.4. vzdělávací výprava
- 12.4. schůzka
- 18. – 22.4. velikonoční výprava – Hodonín – (společně s Bobry a Rovery)
- 26.4. schůzka

Květen:
- 3.5. schůzka
- 4.5. Lukoláda
- 10. – 12.5. akce u klubovny + brigáda – (část společně s Bobry a Rovery)
- 15.5. Květinový den - (společně s Bobry)
- 17.5. schůzka
- 18.5. Pochod Praha - Prčice
- 24.5. schůzka
- 31.5. schůzka

Červen:
- 7. – 9.6. výprava do Všenic
- 14.6. schůzka
- 21. - 22.6. balení na tábor – (společně s Bobry a Rovery)

Vaše foto


Toto jsou poslední vložené obrázky. Všechny naleznete ZDE.
Copyright © Vodní skauti Bobři Řevnice, publikování nebo šíření obsahu webové prezentace http://www.bobri-revnice.cz je bez písemného souhlasu majitele zakázáno. Všechna práva vyhrazena.
16198/684c/684/684a/684b DRP  created by B.P&Co. /216